Bulharsko (bulharský Bulharsko.), Oficiálně – Bulharská republika – země v jihovýchodní Evropě, ve východní části Balkánského poloostrova, zaujímá 22% plochy.

Populace – 7,153,784 lidí, rozloha území -. 110,993 kilometrů čtverečních. Zaujímá 103. místo na světě, pokud jde o území, a 102 tis v populaci. Evropská unie bere na 11. místo na území a 16. z hlediska počtu obyvatel.

Hlavní město – Sofia. Úřední jazyk – bulharský. Země byla volána ethnonym lidu Bulharsku.

Bulharsko atrakce

Jeskyně Mahura, Devetashka, Ledyanika …., bizarní skalní útvary – Chudnite mosty, et al Bělogradčické skály a krásné vodopády: Krushunskie vodopády “ráj-Praskalo” (výška 124,5 m) a 300 různých vodopádů .. Mnoho starověké Thracian svatyně Beglik Tash, hluší Kamani a další.

A jak v Bulharsku starých kostelů a klášterů (více než 160), z nichž nejznámější je Rila, Rozhen, Dryanovo, Bachkovo, Sokolský a další. Tam zachovaná pevnost Baba Vida, Bukelon, Assen a další. chráněné UNESCO památky: Madara jezdec, Nessebar … All seznamu dost těžké. Z tohoto důvodu, spočívající na pobřeží Černého moře v létě nebo v zimě na horách mnoho možností, co vidět a kam jít. Bulharsko je známý pro své olivové růží, které kvetou po celé údolí Kazanlŭk, známý jako Růžové údolí růží produktů – oleje, pleťové vody, mýdla často koupil jako dárek pro turisty z Bulharska, jakož i pro osobní použití. Vysoko v horách jsou velmi vzácné a krásné květiny – protěž. Národní parky: Vitosha, Zlaté písky, Ropotamo, Steneto a další.

Mimochodem Bulharsku mohou nejen odpočinek u moře nebo jít lyžování na horách, ale je možné léčit zdraví v lázeňských středisek v Bulharsku. Přírodní minerální vody a bahna, stejně jako čerstvý vzduch a mírné klima je vynikající nástroj pro léčbu u těchto středisek v Bulharsku, jako je Velingrad, Sandanski, Hisar, Bankia, Pavel Banya, Kyustendil, Devin, Sapareva Banya.

 

Nessebar

– šperk Bulharsko : mistrovským dílem architektury se dochovala do dnešní doby. Město leží na skalnatém poloostrově 850 m dlouhé a 300 široký, 37 km severně od Burgasu.

Nessebar – jedno z nejstarších měst v Evropě. Je dokázáno, že jeho historie se počítá minimálně tři tisíce let: každý rok, archeologové objevovat nové stopy dávných kultur a civilizací, které žily na poloostrově. Nessebar je součástí světového kulturního dědictví UNESCO: v roce 1956 byl prohlášen městské muzeum, a od roku 1983 Nessebar je pod záštitou UNESCO.


 

Слынчев-Бряг (Солнечный Берег)

Na sever od Nesebar, v krásném zálivu stejného jména, to je největší přímořské letovisko v zemi – Slunečné Bryag (Slunečné pobřeží). Středisko se nachází 35 km severně od Burgasu a 95 km od Varny, úzký pás táhnoucí se podél jedné z nejdelších pláží v Bulharsku.

Sunny Bryag se skládá z více než 130 restaurací, nočních klubů, barů a diskoték.

Ve středisku je známý pro své jemným zlatým pískem, přírodní písečné duny (nejhezčí z nich se nachází v jižní části pobřeží), řadu specializovaných dětských zdravotnických center a dětských hřišť, stejně jako čisté a mírně se svažující pláž. Na pláži čára je asi 10 km na délku a šířku od 30 do 40 metrů je oplocen ze země s vysokou písečných dun. Průměrná denní teplota v létě zde se pohybuje v rozmezí od + 22 ° C až + 30 ° C, a teplota vody – mezi + 20 ° C do + 26 ° C.

Moře je zde velmi čisté, bezpečné dno, se v mírném svahu, nebezpečná ryb nebo mořských živočichů tam. Beach sezóna trvá od května do září. Mnoho hotelů, téměř sto padesát restaurací, sportovních barů, nočních klubů, restaurací a diskoték se nachází přímo podél pobřeží, a tam jsou lékařské a informační střediska na pláži.

Odůvodňuje slávu ideální místo pro rodinnou dovolenou, Sunny Bryag hostům nabízí plavání malé dětské bazény, dětská hřiště, zkušení animátoři a pedagogům v mateřských školách, pracovat po celý den. Zatímco děti jsou zaneprázdněni zábavné hry, můžete jít do divadla nebo do kina, na procházku do obchodů nebo trhy nebo také zůstat aktivní.

Slunečné Pobřeží je 3 v horní části pro Brity

Jak vyšlo najevo, v roce 2016, pořadí Worldwide Holiday Náklady Barometer – Slunečné pobřeží při nízkých nákladech dovolenou bylo na druhé pozici.
Britové navíc cítil, že po dobu jednoho roku na cenách SB okamžitě klesl o 18%.
Den odpočinku na bulharském přímořském letovisku v roce 2016 stálo průměrnou turista na 29,49 libry.
Jak se ukázalo, je to jen 0,17 libry více než nákladové dovolené v portugalském letovisku Algarve, který skončil na 1. pozici ratingu rozpočtových středisek.
A v horních 6 většině oblastí rozpočtu zahrnuje také Cape Town (Jižní Afrika) – 34,55 lb / den, Costa del Sol (Španělsko) 35,61 lb / den, Marmaris (Turecko) 38,83 lb / den, Budapešť (Maďarsko) 39,40 lb / den a v Praze (Česká republika) 40,19 lb / den.
Je třeba poznamenat, v roce 2016, odborníci Holiday Barometer provedla svůj výzkum na 44 resort destinací ve výpočtu nákladů na zbytek vzal na večeři pro dva, nápojů a opalovací krém.

 

Jak se dostat do Sunny Beach

Středisko se nachází daleko od velkých měst a hlavních dopravních uzlů, a tak musí cestovat přes sousedním městem – Burgas a Varna. Peněžní a časové náklady zhruba ve stejném letu, rozdíl v ceně letenky – 10-20 EUR. Ceny na straně uvedené v lednu 2017

Chcete-li přejít od Burgasu blíž, se nachází 40 km od Slunečného pobřeží. Doprava odjíždí z autobusového nádraží Southern, ke kterému vzduch od brány každou hodinu je autobus číslo 15. V létě stroje s tratí střediska každých 10-30 minut od 6:00 do 23:50. Zimní lety je menší a intervaly delší. Jedna z linek na straně běhů střediska posledních letiště zastávka 300 metrů od hotelu (mezník – symbol „Sarafovo“ přeškrtnutá slova). Takže jít do centra na autobusové nádraží je nepovinná, ale budou muset počkat 20 minut, 40. Jak se dostat na jedné straně stojí 6 BGN (děti – BGN 3, a to až do 7 let – zdarma), cesta trvá asi hodinu. Taxikář bude rychlejší, asi za 40 minut, ale ne na cestu trvá méně než 55 BGN.

Veřejná doprava ve městě Burgas a Varna v hodnotě BGN 1.

Od Varny, což je 1,5 hodiny jízdy od resortu, aby se dražší, bude taxi stát ne méně než 100 BGN. Chcete-li ušetřit, musíte nejprve přejít z letiště do hlavního autobusového nádraží autobusem číslo 409 (cca 15 minut). Odtamtud, denní ply 3 lety (ve 8:00, 9:00 a 14:00) do Nesebaru a Burgasu, který prochází Sunshine Coast. Na cestě bude muset vynaložit téměř 2 hodiny a 12 BGN. Všechny autobusy dorazí na autobusové nádraží v centru letoviska, na cestě zastávka na několika místech.

 

 

Kuchyně a restaurace Sunny Beach

V letovisku se nacházejí místní instituce, evropská, orientální, indické, italské, ruské a britské kuchyně. Nabídka Bulharů hodně grilované zeleniny, masa a ryb. Kromě toho musí zkusit mléčné výrobky. Téměř každá instituce nabízí kurzy první. V létě poptávky je „TARATOR“ – studená polévka s jogurtem, česnekem, okurky a vlašských ořechů. Další tradiční jídla – „moussaka“ (bramborový hrnec s mletým masem a omáčkou) a „Catino Meze“ (mleté ​​vepřové maso s cibulí a houbami). Pro mlsné jazýčky slouží nejrůznější lahůdky – zavařeniny, džemy, pečené v medu dýně, Turecký med a dalších orientálních cukrovinek.

Užijte si čerstvé pečivo k dispozici snídaně s voňavé kávy v místní cukrárně – „sladkarnitsah“. Pro rychlé jídlo na nábřeží je plný rychlého občerstvení zařízení – restaurace a pizzerie, existují mezinárodní řetězce – KFC a „McDonald“. To vše bude vyhovovat rozpočtu cestovatele – jídlo v hodnotě 8-25 BGN za osobu. K rozpočtu na oběd, budete muset odtrhnout od nábřeží restaurací a centra letoviska, kde je to možné, aby v rámci 25-30 BGN pro dvě osoby. Večeře pro dvě osoby v populárních místech, jako je „Khanův stan“ nebo stylizované loď „Santa Clara“, bude stát 50 BGN.

Kolik je síla v Bulharsku? Samozřejmě, že jednoduchá odpověď na tuto otázku není a ani nemůže být – to vše závisí na konkrétní instituci. Je jasné, že dyuner koupil na ulici, za cenu jeho bude výrazně odlišný od večeře v luxusní restauraci. Ačkoli to je docela možné získat dostatek.
pouliční kavárně

Obecně platí, že když řeknete, kolik to bude stát moc v Bulharsku. Zde na každém rohu, pokud nejsou k dispozici restaurace, kavárna, a pokud ne, kavárna, pak banicharnitsa. V rekreačních oblastech jsou umístěny v jednotlivých místech hodně, v obytných oblastech – zřídka, ale také k jídlu. V Bulharsku, velmi rád sedí ve volném čase v kavárně u šálku kávy / sklenkou brandy / sklenicí piva, neuspěchaný chatování s přáteli. V tomto případě není nutné, aby trvalý pořadí: můžete natáhnout šálek kávy za hodinu, a číšníci nic neřekne, a dokonce i výrazné oči nebude hodit. V létě se všichni sedí na venkovní terase, kde si můžete kouřit (a kouří hodně Bulharů).

Bez ohledu na to zastánci zdravé výživy a rychlého občerstvení byl a pravděpodobně vždy bude populární. Moderní tempo života neumožňuje vždy dost času věnovat jíst a jíst na útěku se stane spásou.
cafe akce

Samozřejmě, že v Bulharsku jsou všudypřítomné McDonalds, tradičně miloval turisty nejen pro rychlý servis, ale také pro volný toalety. Ve srovnání s ostatními „rychle“ institucí, McDonald Bulharsku není tak levná: obvyklá hamburger bude stát 1,2 leva (0,6 eur), O-rybí filé 3,49 Levs (1,8 euro) velký Tasty – 5,99 leva (. cca 3 EUR), průměrné porce brambory 2,30 leva (1,2 eur), roh se zmrzlinou – 70 stotinkas (0,35 eur), standardní koktejl 2,89 leva (1 5 eUR).
Většina Bulharů raději občerstvením dyunerom (shawarma odrůdy, která v Bulharsku kromě masem, zeleninou a omáčkou velkoryse přidal smažené brambory a dokonce rýže …). Náklady dyunera v závislosti na rozmezí velikosti od 1 do 2 lev.
zmrzlina
Zmrzlina v létě – vítaným jídlo

Různé vdolky, bagety, pizzy a samozřejmě tradiční Banjica s různými náplněmi jsou také velmi populární. cena začíná od 50 stotinki.
Další z velmi populární ulice potravin dušené obilí: kukuřice v pohárech s kořením na chuti (česnek, pepř, máslo, sýr, kečup, atd). Náklady a v závislosti na úseku od 1,2 do 3 leva.
Pít vše, co lze o kávu nebo horkou čokoládu z automatu. Cena začíná od 50 stotinki na pohár.
V letním období, kdy není nic horko není žádoucí, můžete dopřát zmrzlinu. Nejjednodušší „soft“ zmrzlina v vafle mistrovství bude stát 0,8-1 leva v závislosti na velikosti porcí. Chutné a uspokojující italské zmrzliny – od 1,29 leva za korálku.

Scroll to Top
Мы используем cookie-файлы для наилучшего представления нашего сайта. Продолжая использовать этот сайт, вы соглашаетесь с использованием cookie-файлов.
Cookies používáme, abychom nejlépe reprezentovali naše stránky. Pokračováním v používání těchto stránek souhlasíte s používáním souborů cookie.
We use cookies to best represent our site. By continuing to use this site, you agree to the use of cookies.
Принять